Kaşları Doğal Olarak Kalınlaştırmak İçin En Kolay 5 Yolu

Merhabalar arkadaşlar, birçoğumuzun genetik ya da sonradan dökülmeler ile kaşlarımız dolgunluğunu yitiriyor ve ilk günlerdeki doğal güzelliğini kaybediyor. Bu makalemizde doğal ve kalın kaşlara nasıl kavuşacağımızı 5 farklı kür yöntemiyle anlatacağız. Kaş gürleştirme metotları birçok insan tarafından kullanılmış ve faydası görülmüş yöntemlerdir.

Hangi yöntemi uygularsanız uygulayın fakat kaşlarınıza bir tarak veya dermaroller yardımı ile kaşınıza masaj uygulayın ve altındaki hücreleri canlandırarak daha gür çıkmasına aşağıdaki yöntemler ile destek olabilirsiniz.

Bu makalemizde Doğal yöntemlerle kaş kalınlaştırmak, Doğal yöntemlerle kaş uzatmak hakkında bilgiler bulacaksınız.

  • Doğal ve Kalın Kaşlar İçin Soğan Kürü

Soğan kulağımıza hiç güzel gelmeyebilir ama soğanın suyu kaşları kalınlaştırmak için yararlı bir uygulamadır. İçinde bulunan kükürt sayesinde olduğundan daha kalın ve dolgun gözükmesine yardımcı oluyor.

Yapılışı: Ufak bir soğanı ilk önce rendeleyin ve çıkan su ile kaşlarınıza yumuşak bir şekilde masaj uygulayın. 6 dakika durduktan sonra su ile durulayabilirsiniz. Birkaç hafta boyunca günde 1 kez bu tedavi uygulayın eğer soğan suyu herhangi bir yerinize zarar veriyorsa lütfen bu yöntemi kullanmayın.

  • Yoğun Ve Etkileyici Kaşlar İçin Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı çeşitli proteinlerin yanı sıra D vitamini demir ve içerdiği sağlıklı besinler sayesinde uzamasını sağlar ve aynı zamanda kaşların koyulaşmasına da yardımcı olur.

Yapılışı: Parmaklarınıza birkaç damla ısıtılmış Hindistan cevizi yağı dökün ve birkaç sefer üzerine uygulayın kan dolaşımını artırmak için 1 dakika boyunca hafifçe masaj yapınız.

Hindistan cevizi yağına gece boyunca kaşınızın üzerine uygulayıp bırakın ertesi sabah ılık su ile durulayın. Kaşlarının kalınlaştığını fark edinceye kadar bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

  • Doğal ve Kalın Kaşlar İçin Yumurta Kürü

Yumurta protein açısından büyük bir kaynaktır yumurta sarısı saç sağlığına iyileştirmeye yardımcı olduğu gibi kaşlarında hızlı uzamasını sağlamaktadır.

Yapılışı:  Bir yumurtayı kırın ve beyazıyla sarısını ayırın kalın krema kıvamına gelinceye kadar yumurta sarısını çırpın. Bir pamuk yardımı ile karşılanmasını üzerine sürün 15 ila 20 dakika boyunca bekletin ve daha sonra soğuk suyla yıkayın sonuçtan memnun oluncaya kadar haftada bir veya iki kez tedavi uygulayabilirsiniz.

  • Doğal ve Kalın Kaşlar İçin Hint yağı Kürü

Kaş kalınlaştırmak için son günlerin gözde formülü Hint yağıdır. Vitamin mineral ve protein açısından zengin ve kozmetik’ten ilaç sektörüne kadar pek çok farklı alanda kullanılan Hint yağının aynı zamanda tedavi edici özelliği de bulunuyor. Hit yağı dökülen ve zayıflayan kaşların yeniden çıkmasını sağlıyor. Peki Hint yağı kaşlara nasıl kalınlaştırır.

Yapılışı:  Kullanırken dikkat etmeniz gereken nokta ise çok fazla yüze sürmemek çünkü cilde fazla sürüldüğünde gözenekleri kapatıp cildin hava almasını engelleyebiliyor. Bunu uygulamadan önce kaşlarınızı iyice temizleyin özellikle banyodan sonra yapmanız daha iyi olacaktır. Her akşam yatmadan önce kaşlarınıza 2-3 dakika boyunca pamuk yardımıyla yağı sürün en az 30 dakika ya da gece boyunca kaşlarınızı açık bırakın ardından ılık su ile hafifçe yıkayın kısa sürede kaşlarınızın kalınlaştığını göreceksiniz.

  • Doğal ve Kalın Kaşlar İçin Vazelin

Vazelin en büyük faydalarından birisinde kaş köklerinde nemi tutmaya ve korumaya yardımcı olarak kaşların daha düzgün çıkmasını sağlar.. Bu kaşlarınızın uzun ve daha dolgun bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır.

Yapılışı: Vazelini kaşlarınıza ince bir tabaka halinde uygulayın ve bir gece boyunca bekletin sabah yüzünüzü ılık suyla yıkayın, istediğiniz kalın kaşları elde edilene kadar bunu her gece tekrarlayın. Ancak vazelin yüksek miktarda yağ içerir sivilce problemleriniz varsa kaşlarınızı için bu ürünü kullanmanız önerilmez.

Umarız bu yöntemlerle doğal ve kalın kaşlara istediğiniz gibi ulaşabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir