Küçük Balkonlar İçin Dekorasyon Fikirleri

Şehir yaşamında balkonlar binalardan uzaklaşıp nefes aldığımız alanlardır. Her ne kadar apartman dairelerinde geniş balkonlar bulunmasa da mevcut balkonları en iyi şekilde dekore ederek maksimum yarar sağlamak mümkün. Unutmayın eşya her ortama derinlik katar.

Küçük Balkonlar İçin Küçük Mobilyalar!

Öncelikle küçükte olsa bir balkona sahip olduğunuz için mutlu olun. Güzel havaları değerlendirmek için balkonlar kaçınılmaz. Balkon dekorasyonunda en önemli unsur ferahlıktır. Estetikle beraber konfor düşünülmelidir. Küçük balkonları boyutuna uygun nesne ve mobilyalarla dekore ederek alan tasarrufu sağlayabilirsiniz. Balkonunuzun ne kadar küçük olduğu önemli değil yeterki doğru mobilyaları koyun! Masa ve sandalye koyabileceğiniz bir alan olması yeterlidir. Dekore etmek için kapalı balkonlarda duvarları değerlendirerek alan tasarrufu sağlayabilirsiniz. Balkonunuzun iç tarafındaki duvara çiçek monte edebilir, dekoratif raflara çeşitli objeler koyabilirsiniz. Açık balkonlarda bu çiçekler balkon demirlerine tutturulabilir. Yeterli alanınız varsa masa kenarına yada köşelere saksı bitkileri koyabilirsiniz. Böylece hem oturup kahve içebileceğiniz hem de göz zevkinize hitap eden bir dekor elde etmiş olursunuz.

Yalnızca saksı çiçekleriyle sınırlı kalmayın! Bambu, mini limon ağacı gibi farklı bitki çeşitleriyle kendinizi doğada hissedeceğiniz bir ortam oluşturabilirsiniz. Balkon dekorasyonu için minik minderler, oturacağınız yerlere yastıklar dekorasyonunuzu güçlendirecektir. Masa koyacak kadar alan bulunmayan balkonlarda dekoratif ahşap sehpalar, çeşitli ahşap ürünler kullanılabilir. Boyutu uygun doğru şekilde dizayn edilmiş balkonlar derinlik ve estetik kazanacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir