Makale Yazarak Para Kazanma

İnternetin hayatımızın bir parçası haline geldiği günümüzde en çok merak edilen konulardan birisi internetten nasıl para kazanırım olmakta. İnternetten para kazanmanın birçok yolu bulunuyor. Online alışveriş sitesi açarak yurtiçinden veya yurtdışından tedarik edeceğiniz ürünleri satabilir, hali hazırdaki alışveriş sitelerinin satış ortaklığı programlarından yararlanarak bu sitelerin ürünlerini pazarlayabilirsiniz. Anket doldurarak, blog yazarlığı yaparak ve daha birçok yolla internet aracılığıyla para kazanmanız mümkün. İnternetten yapılan işler arasında en yaygın olanı makale yazarlığı. Özellikle ev hanımları, öğrenciler, emekliler ve ek gelire ihtiyacı olanlar için makale yazarlığı popüler internetten kazanma yolları arasında yer alıyor. Araştırma yapmayı, yeni şeyler öğrenmeyi ve yazı yazmayı seviyorsanız makale yazarak para kazanabilirsiniz.

Daha önce hiç makale yazmadım veya bilmediğim bir konuda nasıl yazarım diye düşünüyorsanız endişelenmeyin! Makale yazmaya başlayan herkes sizinle aynı durumda başlamakta. Yeterince merakınız ve sabrınız varsa kısa zamanda öğrenebilirsiniz. Bildiğiniz veya bilmediğiniz konular hakkında detaylı bilgiye arama motorlarında aramalar yaparak kolayca ulaşabilirsiniz. Kaynak olarak 3-4 web sitesinden yararlanarak, kendi içeriğinizi oluşturabilirsiniz. Zaman içinde daha iyi yazılar hazırlayacak duruma gelirsiniz. İnternetten kazanmak için ihtiyacınız olan her şey yine internet üzerinde mevcut.

Makale Yazarak Nasıl Kazanırım ?

Kurumlar ve bireyler web sayfaları için her zaman makale yani web içeriğine gereksinim duyuyorlar. Bu ihtiyaçlarını forum siteleri, makale satışı siteleri veya kendi sitelerine koydukları ilanlar ile karşılıyorlar. Bu mecraları takip ederek makale yazdırmak isteyen kişilere ulaşabilir ve iş alabilirsiniz. Kurumsal veya kişisel blog sahipleriyle anlaşarak düzenli olarak yazacağınız sabit bir gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca kendi blogunuzu açarak, blogunuza alacağınız reklamlar ile kazanmanızda mümkün. İş almak için ilk olarak kendi bloglarınızda yazarak portföy oluşturabilirsiniz veya bilgisayarınızda word dosyasında örnek yazılar hazırlayabilirsiniz. Forum sitelerinde makale satışı konusunda sayfa hazırlayarak, ücretsiz referans makaleleri yazarak başlangıç yapabilirsiniz.

Makale yazmak hemen herkesin yapabileceği bir işken uyulması gereken tek kural hazırlayacağınız içeriğin kopya olmamasıdır. İçerikleri kendi cümlelerinizle tamamen özgün olarak hazırlamalısınız. Bununla beraber imla kurallarına uymalı, anahtar kelime seçimine ve kullanımına dikkat etmeli, içeriğin okuyucuya bilgi vermesine özen göstermelisiniz.

Makale Yazarak Ne Kadar Kazanırım ?

Hem Türkçe hem de İngilizce makale yazarak kazanabilirsiniz. İngilizce ve diğer dillerde yazacağınız makalelerin ücreti 2-3 kat daha fazla olacaktır. Forum sitelerinde genel olarak makale ücretleri kelime sayısı üzerinden hesaplanmakta olup 100 kelimesi 1 TL ile 2 TL arasında değişmektedir. Günde 10 tane 300 kelime civarı makale yazdığınızı varsayarsanız aylık asgari ücret civarında bir gelir elde etmeniz mümkündür. Kurumsal bloglar ile anlaşma yaparak daha fazla kazanabilirsiniz. Makale sitelerinde yazarlar sınıflara ayrılmaktadır. İyi yazanlara forum sitelerindeki ücretlerin 2-3 katına kadar verilmektedir. Özetlemek gerekirse ne kadar iyi yazarsanız kazancınız o kadar artacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir