Moda Kadınların Yüzünü Nasıl Güldürür ?

Moda ve Kadınların Uyumu

Moda kadınların yüzünü nasıl güldürür ? ya da daha mı çok strese sokar ? 🙂 bu yazımda size açıklamaya çalışacağım. Birçok kadın yılın 2018 olmasına dayanarak ve sosyal medya artık hayatımızın bir parçası haline geldiği için, modanın çok yakından takipçisidir. Yakından takip eder hem modayı hem de modacıları ve giyiminde, takısında, tokasında modayı takip ederek ona göre tercihini yapar. Her şeyi düşünür kombinini yapar, giyinir ve özgüveniyle sokağa atar kendini 🙂

Moda bir nevi Yoga aslında

Moda kadınların en çok takip ettiği ve kıyafet alırken araştırdıkları bir konudur. En basitinden mevsime göre aldıkları kıyafetleri, mevsimine modanın rengine göre almaktadırlar. Hiç modayı takip etmiyorum diyen bir kadın kesinlikle yalan söylüyordur sınava hiç çalışmadım diyen kadınlara benzetebilirsiniz. Hatta öyle diyenler daha fazla takip edenlerdir emin olun.  Çünkü kadın kıyafet seçerken modayı takip etmese de o yılın ya da mevsimin tercih edilen rengini ya da modelini tercih eder. Aslında modanın kadınları güldürmesi de onlara terapi gibi geldiği içindir. Örneğim; bazı kadınlar eşlerine kızgın olduklarında, en yeni moda kıyafetleri, takıları alarak eşlerinin öfkesini çıkarmış olmaktalar. Bunun gibi daha birçok örnek verebiliriz.

Moda kadınların nasıl yüzünü güldürür ? sorusuna ise, en iyi cevap o an en çok beğenilen şeylerin ya da uzun zamandır en çok beğendiğin bir bluzu insanın kendisine satın alıp kullanmasıdır aslında çok zor değil mutlu olmak. Tipik ev hanımcılarımız ben modayı takip etmem asla banane gibi şeyler deseler de televizyon izlerken “ay ne kadar demode ya da ay ne kadar da şık son moda bu işte” gibi cümlelerinden anlıyoruz ki her kadın modayı takip etmektedir çünkü insanın doğasında var sadece kadına da özgü değil.

Az ya da çok, belli eder ya da belli etmez ama moda kadınların yüzünü güldüren en güzel şeylerdendir. Bir kadın olarak söylüyorum moda insanın kendine yakıştırdığı şeylerdir. Ben bir kıyafeti kendi modama göre giymişsem ve beğenmişsem, karşımdaki beni beğenmese de beni mutlu eden şeylerdir. Benim modam ve bana yakışan her şey benim yüzümü güldürür…

Kadınların doğasında var

Kadınların hepsinin kendine ait bir modası vardır aslında, hepsi kendi zevkine ve tarzına göre kendi modasını oluşturur. Bazıları üzerindeki tüm renkler aynı olsun ister, bazıları uygun renkler olsun ister, bazıları da zıt renklerin modasını seçer. Moda anlayışı ve kişinin kendi modası değişiklik gösterse de her kadın en azından kendi modasını takip eder. O nedenle moda her kadının yüzünü güldürür. Kadının modayı takip etmesi ve modanın yüzünü güldürmesi bence yaratılışından gelen bir olgudur. Her kadın az da olsa modayı takip eder ve modanın onun yüzünü güldürmesinden mutlu olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir