Modaya Uyayım Derken Rezil Olmayın

Moda oldukça takip edilen ve hayranı bir hayli fazla olan bir kuramdır. Takipçisi olanları baz alarak bir yorum yapar isek modayı takip ederek giyinen ve buna oldukça bağlı olan bir kesimin olduğunu söylemek de yanlış bir ifade olmayacaktır. Modaya uyma konusu ise tabi ki oldukça hassas bir konu olacaktır ki herhangi bir yanlış harekette arkadaşlarımıza ya da etrafımızda ki insanlara küçük düşmek bizi bir hayli üzecektir.

Modaya Ayak Uydurmak

Moda ve modaya uyma konusu bir hayli üzerinde durulması gereken bir konu olarak karşımıza çıkacaktır. Fakat bu konuyu tamamen farklı anlayıp rezilliğe varacak kadar giyinen bir kesim de maalesef etrafta gördüğümüz üzere bulunmaktadır. Bu kesim daha çok ne giyindiğine değil moda olduğu için giyinip dikkat çekeceğine inanan bir kesim olarak göze çarpmaktadır. Bu durum daha çok dışarda gezerken görebileceğimiz modaya uygun fakat fiziğe uygun olmayan türde insanları da görmek mümkündür. Modaya uygunluk her fiziğe yakışmayacağı gibi her vücut tipine de yakışmaz. Vücut tipi ve moda ikilisi oldukça önemli bir noktadır. İnsan kendine yakışanı giymeli sözü gerçekten çok doğru bir tespittir.

Vücut Tipine Göre Giyinmek

Vücut tipine göre giyinmeyen insanlar daha çok rezil durumun düşen insanlar olarak sınıflandırılabilir. Vücut tipine uygun olarak giyinmek ve aynı zamanda modayı da takip etmek şıklığın en önemli adımlarından bir tanesidir. En önemli olan ise yakışanı giymek konusudur. Vücut tipine uygun olan bir elbise belki de yüz şeklinize uygun değildir. Bu bağlamda daha çok yakıştırdığınız ve uygun olan elbiseleri tercih etmeniz daha doğru bir karar olacaktır. Genel olarak bakıldığı zaman modayı takip eden bir çok insan bulunmaktadır. Fakat modayı takip ederken kendi fiziğini de göz önünde bulundurmak oldukça önemli bir konu olarak dikkat çekmektedir. Bu konuda gereken önem verilmediği takdirde şıklığı yakalamak oldukça zor bir durum olacaktır. Moda diye uygunsuz bir kıyafet giymek bir hayli yanlış bir davranış olacaktır.

Sonuca bağladığımız zaman asıl modanın insanın kendine yakışanı giymesi denilebilir. Modaya uyma konusunda işi abartmamak ve modaya kendini fazla kaptırmamak gerekir. Her moda olanı giymek ve bu konuyu takıntı haline getirmek bir hayli yanlış olacaktır. En doğrusu fiziki özellikleri ve kendi öz zevklerinizi göz önünde bulundurup o şekilde rahat ve şık hissedebileceğiniz şekilde giyinmek olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir