Paris Moda Haftası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Paris Moda Haftası moda konusunda oldukça önemli olan ve herkesin gözdesi olan bir hafta olarak dikkatleri üzerine toplamaktadır. Peki nedir Paris Moda Haftası ? 2 sezon olarak göze çarpan ve tüm moda camiasının  izlemeye gittiği bir hafta olarak nitelendirilebilir. Adından da anlaşılacağı üzere Fransa’nın başkenti olan Paris de düzenlenen bu hafta da oldukça ünlü isimler ağırlanmaktadır. Medyanın da bir hayli önem gösterdiği bu defileye katılanların da şıklığı konuşulanlar arasında yer almaktadır. 2 sezon olan bu hafta da İlkbahar/Yaz ve Sonbahar/Kış sezonları üzerine defile düzenlenmektedir. Bu sezonların defilelerinin tarihleri ise genellikle Fransız Moda Federasyonu tarafından belirlenmektedir.

Paris Moda Haftası 2018 Ne Zaman ?

Modacılar ve moda hayranları tarafından oldukça önemli olan bu hafta medya bakımından da bir hayli önem taşımaktadır. Paris Moda Haftası izlemeye gelenler açısından da bir hayli önem arz etmektedir. İzlemeye gelenler de en az defileye çıkacaklar kadar şık konumda olmaktadır. Paris Moda Haftasını Google’da arattığımız zaman karşımıza ilk çıkanlar arasında bu defilenin konuklarının giydikleri ve ön planda olanlar dikkat çekmektedir. Yıllardır süre gelen bu moda haftasında birden çok ünlü modacı dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştır. Bu defilede birden çok modacının yanı sıra onlarca da manken defileye çıkmaktadır. Her birinin makyajı ve saçı ayrı ayrı yapılmakta ve bir hayli uzun süren defile ile tüm medyanın da ilgi odağı olmayı başarmaktadır. Renk verecek olursak bir defile sırasında bir mankenin kolye yerine dikkat çekmek için canlı bir yılanı kullandığını söylemek size oldukça şaşırtıcı gelecektir. Bu defilenin konusu yılan desenleri olduğu için böyle bir seçim yapan modacı da defilenin en dikkat çeken ismi olma şansını bu şekilde yakalamıştır. 2018 yılında paris moda haftası ise 27 Şubat ve 6 Mart tarihleri arasında düzenlenecektir, eğer sizde niyetliyseniz bu defileleri görmeye mutlaka biletinizi ayırın 🙂

Modacıların En Güçlü Defileleri

Genel olarak bakıldığı zaman Paris Moda Haftası moda konusunda oldukça önemli olan bir haftadır. Bu haftaya kadar modacılar tüm çalışmalarını ortaya koymaya çalışmaktadır. Yeni modacıların da ilham kaynağı olabilecek defileyi canlı bir şekilde izlemek için Paris’i ziyaret etmeniz gerekecektir. Moda konusunda devrim olan bu hafta tüm moda severlerin ilgi odağı olarak kalacağa benzemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir