Bu Sezon Gelin Makyajı Göz Dolduruyor

Makyaj yapmak isteyen ve evlenecek olan kadınlar için makyajın nasıl olacağı ve en popüler olması önem arz etmektedir. Yani yeni gelişmeleri de takip ederek makyaj trendlerine göre siz de kendinize göre bir makyaj belirleyebilirsiniz.  Her sezon farklı makyaj modelleri görülebilmektedir ve bunlardan kendinize uyanları kullanabilirsiniz. Hangi makyaj çeşitlerinin popüler olduğuna bakılırsa da porselen makyaj gibi pastel ve saten görünümlü makyajların öne çıktığı fark edilmektedir. Yani çok yoğun renklerden ziyade daha sade ve doğal makyajlar öne çıkıyor. Ancak makyaj yaparken kendi görüntünüzün tamamen başka bir hal almamasına yani başka bir varlığa dönüşmemeye de özen göstermek gerekiyor. Kendi güzelliğinizi ortaya çıkaracak makyajlar kendinizi iyi hissetmenizi sağlayabilir.

Göz ve Dudak Uyumlu Olmalı

Göz ve dudak makyajı uyumunun iyi olması son derece önemli… Göz makyajı eğer koyu tonlarda yapılmışsa dudak makyajının sade olması ve tersine göz makyajının sade olması halinde de dudak bölümünün daha canlı olması önem kazanıyor. Gelinlik giyince de ortaya çıkacak görüntü bakımından duvak ve saç yapısıyla da değerlendirme olması gerekiyor. Yani duvak bölümü eğer çok gösterişliyse sade makyajlara yönelmek gerekiyor. Eğer sade bir duvak varsa da bu durumda makyajın daha gösterişli olması işe yarayabilir. Gelin makyajı yaparken denge olması son derece önemli bir ayrıntı…

Gelin makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da yüz hatlarınızın herkesle aynı olmamasıdır. Yani birkaç kat tabaka halinde makyaj malzemesi sürmek benzer yüz hatları ortaya çıkarıyor ve bu durum kendi üz hatlarınızın ve karakteristik özelliğinizin de kaybolmasına neden oluyor. Daha açık bir ifade ile yüzü inceltici- burnu daraltıcı bronzer benzeri uygulamalar yüz hatlarınızın makyajsız halindeyken çok kötü görünmesine neden olabiliyor. Yani aradaki fark ne kadar az olursa sonuç da bu kadar iyi olabiliyor.

gelin makyajı 2018

Makyaj alt zemini de bu noktada kritik bir öneme sahip… Gelin makyajında trend uygulamalar değerlendirilirken bu ayrıntılar sizin daha iyi görünmeniz ve herkese benzememeniz açısından son derece önemli. Aynı tip yüz görünüme sahip olmamak her kadının isteyeceği bir şeydir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir