Yeni Zayıflama Yöntemi Metabolik Balans

Metabolik Balans Nedir

Günümüzde zayıflama yöntemleri bir hayli fazla ve durum böyle olunca da doğru yöntemi bulmak zorlaşabiliyor. Ancak en temelde zayıflamanın bir metabolizma yavaşlığı gibi değerlendirilmesi normaldir.  Yani kilolu olan kişilerin çoğu yemekten ziyade bunu yanlış zamanda yedikleri için ya da hareket ederek yakmadıkları, vücutlarının da metabolizma açısından yavaş olmasıdır. Bunların hepsi bir araya gelince kilo alma durumu görülecektir. Yani çok yemek yediği halde kilo almayan kişiler ya sporla ya da metabolizma hızının fazla olması nedeniyle bunu eritebilmektedir.  Metabolizma dengesine bağlı bir kilo verme yöntemi olan metabolik balans da bu noktada uzmanlar tarafından da önerilen son derece etkili bir yöntem.

Metabolik Balans İle Kilolara Veda Edin

Diyette bulunan bazı hataların giderilmesi ile de kilo vermeyi sağlayan metabolik balans, sürdürülebilir olması nedeniyle epey avantajlı bir uygulama çeşididir. Yani diyette olduğu gibi yeniden alınması çok muhtemel olan bir kalori kısıtlaması yerine metabolizmanın dengelenmesi önem kazanıyor. Bu uygulama öncesinde karaciğer, böbrek fonksiyonları ve diğer bölümler teste sokuluyor. Aksama olmaması ve olası problemlerin çözülmesi bakımından bu önemli bir durum. Bunun dışında en önemli detay insülin düzeyi ve beslenmeyi de doğrudan etkilediği için buna önem vermek gerekiyor. Günlük beslenmenin nasıl olduğu konusuna gelince de bir kişinin temel besin maddelerini alması sağlanıyor.  Yani tüm gün tek tip beslenme olmaması son derece önemli bir ayrıntı ve çeşitli besinlerden azar azar tüketilmesi bir hayli önemli…

Yiyerek Kilo Verme Yöntemi

Az ve sık şekilde yemek yiyerek yani metabolizmanızın aç kalmamasını sağlayarak kilo vermeyi hedefleyen metabolik balans yöntemi temelde insülinin olabildiğince az salgılanmasını hedefliyor. Çünkü insülin çok salgılandığı zaman vücudun yağ toplaması mümkün hale geliyor. Besinlerin alınması sonrasında sindirim zamanına da dikkat ederek bir uygulama temel alınıyor. Bunun dışında metabolik balans prensipleri arasında yemeğe bir iki yudum protein ile başlanması da önemli… Bunun nedeni yine insülini az çalıştırmak ve karbonhidrat olması durumunda şeker çok hızlı yükseliyor. Şeker yükselince insülin de yükseliyor. Önemli olan acıkmayı giderecek önlemler almak ve insülini en az seviyede tutarak az ve sık yemek… Akşam 21 sonrasında yiyecek alınmaması da dikkat edilmesi gereken bir diğer durum… Gerekli müdahaleleri yaparak hayatınıza biraz daha önem verip beslenmenize mutlaka dikkat etmelisiniz, istikrarlı güzel beslenme sonucunda sağlıklı bir bireye dönüşmeniz tabi ki de kaçınılmaz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir