Soğuk Havalar İçin Sıcak Kombin Önerileri

Havaların soğuması ile beraber üzerinize birçok kıyafeti aynı anda almanız gerekebilir. Bunun için de doğru kombinler yapmak gerekir. Soğuk havalarda sıcak kıyafetler giyerken hangi kıyafetin hangisiyle uyum sağlayacağını bilmeniz gerekir.  Uyumsuz kıyafetler size kötü görüntü verecektir.  Bunun önüne geçmek için kışlık kıyafetleri öncelikle doğru seçerek işe başlayabilirsiniz. Soğuk havada kazak, ayakkabı, aksesuar, pantolon ya da etek kombini yaparken en önemli olan kriterlerden biri renk uyumuna dikkat etmektir. Birçok kişi pahalı kıyafetler aldığı halde kötü görünebilmektedir. Boğucu renklerden kaçınmak için bu konuya dikkat etmek gerekir. Örneğin kahverengi ve siyahı çok zorunlu olmadıkça kullanmamak gerekir. Aynı şekilde koyu mavi ve siyah da birbirine uymayan renklerdir.  Hangi renk kullanılması gerekiyor deniyorsa da zıt renkler kullanılabilir.  Zıt renklerden kasıt, yine uyumsuz ve zıt renkler değildir. Örneğin turuncu ve yeşil renkleri uyumsuz olur. Diğer yandan krem rengi ve siyah iyi görünebilir.

2018 Kışlık Kombin Önerileri

Soğuk havada giyilebilecek kombin önerileri açısından örnekler verilirse dar kesim pantolon, uzun ya da bileklere kadar gelen bot, kazak,  atkı bere gibi parçalar kullanılabilir. Bazı kadınlar etek giyerek de kombin yapabilir. Bazıları da kısa etek kazak ve uzun bot şeklinde tamamlama yapabilir. Kış aylarında hava durumunu iyi değerlendirmek gerekir.  Aksi halde kombinleriniz size hastalık olarak geri dönebilir. Örneğin karlı havada mutlaka kalın kıyafetler giymek gerekir. Bere ve atkı ile de tamamlama yapabilirsiniz. Eğer hava açık ve soğuksa bu durumda da kat kat giyinmenize gerek kalmaz. Bot yerine de daha klasik ayakkabılar giyebilirsiniz. Bunun seçimi tamamen size kalmıştır.

Kombin hataları kış aylarında çok sık yapılır. Bu nedenle renk geçişleri dışında spor ve klasik kıyafet uyumu konusuna da dikkat etmek gerekir. Eğer klasik giyimden hoşlanıyorsanız bu durumda ayakkabı spor olmamalı ve çanta ile diğer detaylar da genel bütünlük içinde olmalıdır. Bunun dışında kombin sırasında saç, makyaj ve diğer aksesuarların da genel uyumuna özen göstermek gerekir. Makyaj yaparken saçla denge sağlanmasına önem verilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir