Travazol Krem Nedir, Nelere İyi Gelir?

Cildimiz en hassas giysimiz ve cildimiz de bazen sorunlar olabiliyor. Bahsedeceğimiz Travazol krem ile cildinizde oluşan bazı problemlere çözüm bulabileceksiniz. Günlük hayatımızda cildimiz birden fazla şeye temas ediyor, ayağımızla basıyor, elimizle dokunuyor, yüzümüzle temas ediyoruz..

Bu konumuzda Travazol krem nedir, Travazol krem nelere iyi gelir, Travazol kremin yan etkileri nelerdir, Travazol krem yüze sürülür mü, Travazol fiyatı 2019, Travazol krem ne işe yarar, Travazol krem fiyatı, gibi bir çok sorunun cevabını bulabileceksiniz.

Travazol Krem Nedir?

Travazol krem yüz ve cildin mantar hastalıklarında kullanılmaktadır. İçerisinde  İzokonazol nitrat, diflukortolon valerat, likit parafin, polisorbat, vazelin, alkol, stearat ve distileteden oluşmaktadır.

İltihaba ve enfeksiyona sebebiyet vermemek için ara tedavilerde kullanılır. Dünyada egzama gibi ve kaşıntılı durumlarda da kullanılmaktadır, özellikle pişiklerde de kullanılmaktadır. Mantar enfeksiyonlarında da tercih edilmektedir ve ayak parmak aralarında, ellerde, genital bölgede kıl bölgelerinde, bebeklerde pişiklerde kullanılır.

Travazol Krem Reçetesiz Alınır Mı?

Reçetesiz olarak birçok eczanede bulabilir ve reçetesiz olarak alabilirsiniz.

Travazol Krem Fiyatı?

Reçetesiz fiyatı 16,21 TL olarak satılmaktadır.

Travazol Krem Ne İçin Kullanılır?

Travazol Krem Pişiklerde kullanılır mı?

Yetişkin ve çocukların pişik olduğunda o bölgeye sürdüğünüzde etkisini hemen gösterdiğini göreceksiniz. Yetişkinlerde çocuklara göre pişik daha büyük ve daha kalıcı olduğu için etkisini hemen göstermeyebilir ama akşamları yatmadan önce sürdüğünüz sabaha hiç bir şeyin kalmamış gibi uyanacağınıza emin olabilirsiniz.

Gün içerisinde kremi sürebilirsiniz, elinizde kremi aldıktan sonra uygulamak istediğiniz bölgeye sıvazlayarak sürünüz, aynı uygulamayı bebekler içinde yapabilirsiniz. Gün içerisinde bir iki kez kullanmanızda fayda var. Pişik geçmediği takdirde doktora gitmenizi tavsiye ederiz.

Travazol Krem Yüzdeki Sivilce için kullanır mı?

Bu krem gerçekten harika bir krem diyebiliriz, yüzdeki sivilce, yüzdeki yağlanma ve yüzdeki akne içinde kullanabilirsiniz. Yüzünüzü hafifçe uyguladığınızda farkı göreceksiniz. Yüzünüzdeki iltihap ve mantar olabilir bunun içinde tercih edebilirsiniz, bu kremin yoğun kullanım tercihi mantardan kaynaklı hastalıkları tedavi etmesidir.

Travazol Krem Cilt Lekeleri için kullanılır mı?

Yüzde bulunan bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Cilt lekeleri içinde kullanabilirsiniz, krem içerisinde bulunan vitamin ve deri yenileme formülüyle yüzünüze iyi gelecektir fakat doktor tavsiyesi ile kullanmanızda fayda var.

Travazol krem nelere iyi gelir

Travazol Krem Ayak Mantarına Sürülür mü?

Ayağınızda oluşan su toplaması sonrası tedavi, mantar ve kaşıntı gibi hastalıklarınıza uygulayabilirsiniz. Günde birkaç kez sürmenizde fayda var, herhangi bir yan etki yapmaz ama beklenmeyen sonuçlarda doktorunuza danışmanızı öneririz.

Travazol Krem Hamilelikte kullanır mı?

Hamilelik sürecinde ve özellikle ilk üç ayda kullanmamanızı tavsiye ederiz, kullandığınız takdirde doktor tavsiyesi ile birlikte uygulayınız. Kullandığınız takdirde tedavi için süreceğiniz bölgeyi geniş tutmadan hafif bir şekilde sürünüz. Travazol krem vücut içerisine girdiği için ve kortizon bulunduğundan dolayı hamilelik sürecinde yan etki yapabilir bu yüzden hamilelik sürecinde kullanırken dikkat ediniz. Çünkü hamilelikte takviye olarak kullandığınız ilaçlar buna istinaden farklı sonuçlara sebebiyet verebilir.

Hamilelik sonrasında göğüs bölgesine sürmekten kaçının, kullanacağınız takdirde doktora danışınız.

Travazol Krem Vajina Kaşıntısı için kullanır Mı?

Bu sorunun cevabını evet olarak yanıtlayabiliriz fakat kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var; bunlardan birisi vajina bölgesine uygulamadan önce iyice yıkayınız ikinci nokta ise kremi aşırı olmamak kaydıyla kaşınan bölgeyi yetecek oranda sürmenizde fayda var.

Herhangi olumsuz durumda lütfen doktorunuza danışınız.

Travazol Krem Kortizon içerir mi?

Bu krem kortizon içerir ve aşırı kullanmaktan kaçınmanızda fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir