Yeşil Gözlüler İçin Makyaj Teknikleri

Yeşil göze sahip olan bayanlar için gözlerinin güzelliğini ortaya çıkaracak makyaj tekniklerini ve renklerini ile ilgili harika öneriler paylaştık.Sizde doğru uygulama ve doğru makyaj ile herkesi kendinize hayran bırakabilirsiniz.İlk önce makyaja başlamadan önce kullanacağınız renklerini iyi bilmesiniz,göz renginize ve ten renginize de dikkat etmelisiniz.Eğer hangi renkleri nasıl uygulayacağınızı bilirseniz çok daha vurgulu ve güzel bakışlara sahip olabilirsiniz.Peki yeşil göze sahip olan bayanlar nasıl makyaj tercih etmeli?

Yeşil Gözlüler İçin Makyaj Teknikleri

Yeşil Tonları

Göz renginizi ortaya çıkaracak ve harika bir görünüm elde edebilceğiniz en uyumlu renklerden biride yeşil tonlarıdır.Özellikle de koyu yeşilden açığa doğru giden renkler gözlerinizin güzelliğini daha çok ortaya çıkaracaktır.

Altın Ve Bakır Tonları

Gözlerinize eğer ışıltı katmak istiyorsanız,bu sezonun moda makyaj renklerinden olan bakır ve altın tonlarını seçebilirsiniz.Göz diplerinize ya da göz kapaklarınızın uç kısımlarına doğru uygulayacağınız bu ışıltılar ile göz alıcı ve daha canlı bakışlara sahip olabilirsiniz.

Göz kalemi- Eyeliner

Yeşil göze sahip olan bayanlara siyah eyeliner ya da göz kalemi uyumlu olmamaktadır.Kahverengi eyeliner ve göz kalemi bakışlarınızı daha yumuşatacak ve kullanacağınız far ile daha güzel bir görüntü elde etmiş olucaksınız.

Yeşil Gözlüler İçin Makyaj Teknikleri

Göz şekline göre uygulanacak yeşil göz makyajı

İri gözleriniz var ise: Bahsettiğimiz renklerin koyu tonlarını göz kapağınızın bittiği yere, açık tonlarını ise göz pınarı dediğimiz noktalara uygulamanız gerekmektedir.

Göz kapağınız düşük ise: Eğer bu şekilde düşük bir göz kapağınız varsa o zaman açık tonları uçlara doğru, koyu tonları ise orta kısımlara uygulamalısınız.

Gözleriniz küçük ise: Küçük yeşil gözlerde ise göz kapağına ve göz altlarına tamamıyla açık tonlar kullanmalısınız. Böylelikle gözleriniz olduğundan daha büyük görünecektir.

Yeşil gözlerde rimel

Önceki kısımlarda bahsettiğimiz gibi yeşil gözlerde rimel yani maskara kullanımı kesinlikle kahverengi olmalıdır. Ayrıca rimel uygularken iki-üç kat uygularsanız gözleriniz çok daha çekici olacaktır.

Yeşil gözlerde ruj tercihi

  • Yeşil gözlerde kullanacağınız rujların rengi, yine saç renginiz kadar önemlidir. Bu tip gözlerde bordo ve pembe tonları kullanabilirsiniz.
  • Eğer gözleriniz yeşil ise kırmızı tonlarındaki ruju sadece özel davetler için kullanmalısınız. Bu göz renginde kesinlikle kullanmamanız gereken ruj rengi ise kahverengi ve tonlarıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir